Islandia na rowerze – informacje praktyczne. Co zrobić, aby nie zbankrutować i jak przetrwać kapryśną pogodę?

W jaki sposób zwiedzać Islandię, poruszając się rowerem? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak się przygotować na kapryśną aurę, aby nie popsuła nam wyjazdu? Wreszcie – czy na Islandii faktycznie jest tak drogo, jak się mówi? A jej mieszkańcy – jacy są? Czego możemy się spodziewać od ludzi, żyjących na 'lodowej wyspie’ odizolowanej od Europy? W tym wpisie znajdziesz vademecum praktycznych informacji na temat Islandii, solidną garść porad i ostrzeżeń, użytecznych nie tylko dla turystyki rowerowej. Zapraszam! 

Czytaj dalejIslandia na rowerze – informacje praktyczne. Co zrobić, aby nie zbankrutować i jak przetrwać kapryśną pogodę?

Łódź w jeden dzień. Pozytywne oblicze wyludniającego się miasta

– W czasach mojej młodości mówiło się, że Łódź albo się kocha albo nienawidzi – mówi Adam Bębenista, Art Director w jednej ze znanych firm odzieżowych. Przyjechał tutaj z Płocka, ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Filmowej i… został.

– Pamiętam jak dziś, gdy po zdanej maturze przyjechałem na studia do Łodzi. Przytłaczająca szarość przygnębiała mnie każdego dnia. Z biegiem czasu zrozumiałem, że na Łódź nie można tylko patrzeć, ale dogłębnie obserwować i studiować.  To unikat wśród polskich miast, gdzie nadal odczuwalne jest piętno czterech kultur kształtujących to wspaniałe miejsce. Dziś, po ponad siedmiu latach, czuję się tu jak w domu.

Czytaj dalejŁódź w jeden dzień. Pozytywne oblicze wyludniającego się miasta

Biebrzański Park Narodowy zimą – Osowiec, carska droga i jej atrakcje

Tereny znane z największej ostoi łosia w naszym kraju mają do zaoferowania wiele kilometrów szlaków pieszych, rowerowych i wodnych, z których dostrzeżemy widoki niespotykane nigdzie indziej w Polsce. Szerokie rozlewiska Biebrzy tworzą rozległe bagna, ciągnące się aż po horyzont. Wytyczono wśród nich carska droga, a przy niej liczne groble, drewniane kładki i wieże widokowe ułatwiają dostrzerzenie piękna i bezkresu tego obszaru, przy jednoczesnym zachowaniu suchych stóp 🙂 Przy odrobinie szczęścia z pomostu wypatrzymy rzadkie gatunki ptaków. Biebrzański Park Narodowy to także otoczony wojskowymi fortami Osowiec, z których część jest udostępniona do zwiedzania.  Czy mam mówić dalej?

Czytaj dalejBiebrzański Park Narodowy zimą – Osowiec, carska droga i jej atrakcje

Podsumowanie roku 2017 na blogu. Refleksje, obserwacje i plany na przyszłość

Plany, plany, plany. Każdy je ma, większość z nas dopada refleksja na ten temat właśnie na przełomie lat. Nie będę tutaj oryginalny. Zastanawiając się nad minionym rokiem mojego bloga, chciałbym podzielić się z Wami wnioskami, do których doszedłem i kierunkiem, w którym będę zmierzał w nowym roku. A jest nad czym myśleć, bo powoli szykuję się do rowerowej wyprawy życia 🙂

Czytaj dalejPodsumowanie roku 2017 na blogu. Refleksje, obserwacje i plany na przyszłość